Kadra

Joanna Skórska

Joanna Skórska

Dyrektor Szkoły i lektorka j. niemieckiego

Ukończyłam Kolegium Języków Obcych na UAM w Poznaniu, potem studiowałam socjologię. Uczę j. niemieckiego j. polskiego obcokrajowców. Uwielbiam moją pracę, bo mam możliwość realizowania moich pomysłów, a kontakty z ludźmi dają mi dużo satysfakcji. Staram się dopasować do każdego Słuchacza taką metodę nauczania, aby przyswajanie języka było przyjemnością i radością. Jestem przekonana, że wszyscy moi uczniowie świetnie radzą sobie w świecie, posługując się j. niemieckim. Na zajęciach nie tylko uczę języka, ale również przekazuję praktyczne informacje na temat Niemiec i krajów niemieckojęzycznych.

Uczę w firmach MEWA Textil-Service Sp. z o.o. i ABC Automotive Poland Sp. z o.o. a wcześniej uczyłam w Izbie Skarbowej w Poznaniu, Grupie Cermag Poznań Sp. z o.o. Sp.K., oraz w Minimalu, Artur Andersen (obecnie Ernst&Young) i Reemtsma, Eltel Networks S.A. oraz na UAM nauczałam studentów j. polskiego.

Uwielbiam podróżować i poznawać świat, moim marzeniem jest wyjazd do Japonii. Lubię też jeździć na rowerze, pływać i tańczyć. Nie oglądam telewizji, bo ciekawy świat odkrywam w książkach.

Widzimy się na zajęciach! Joanna

Zofia Makulska

Zofia Makulska

Sekretariat

Jestem słuchaczką policealnego studium kosmetycznego. Interesuję się zdobieniem paznokci i makijażem. W przyszłości chciałabym otworzyć własny salon kosmetyczny.
Praca w Germanie sprawia mi wiele radości, ponieważ mogę współpracować z wieloma ciekawymi i życzliwymi osobami.

Wioleta Sobocińska

Wioleta Sobocińska

lektorka j. angielskiego

Moje wyksztalcenie to filolog języka angielskiego z przygotowaniem pedagogicznym. W szkole językowej German pracuję od 2010 roku. W trakcie mojej przygody z tą szkołą poznałam i poznaję niesamowite osoby, które sprawiły i sprawiają, że czuję ogromną satysfakcję z tego co robię. Nauczanie jest moja wielką pasją, a sukcesy moich podopiecznych motywują mnie do bardziej wytężonej pracy. Jestem nauczycielem, który nie bazuje na podręcznikach tylko pracuję na swoim programie nauczania. Tworząc ten program mam na uwadze przede wszystkim najważniejszy aspekt języka obcego jakim jest mówienie. Komunikacja to motto mojej pracy. Nie oznacza to, że na moich zajęciach brakuje gramatyki, czytania, słuchania, pisania czy gier językowych – wręcz przeciwnie, każdy element składa się na bardzo dobrą znajomość języka angielskiego, który de facto pojawia się niemalże na każdym kroku naszego życia.

Zapraszam na moje zajęcia! Wioleta

Irmina Małecka

Irmina Małecka

lektorka j. angielskiego

Ukończyłam filologię serbską Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz filologię angielską w Wyższej Szkole Języków Obcych w Poznaniu. Cały czas poszerzam horyzonty i nabywam nowe umiejętności. W przyszłości chciałabym mówić dobrze po hiszpańsku.

Uwielbiam uczyć. Posiadam wieloletnie doświadczenie w nauczaniu młodzieży oraz dorosłych. Moją pasją są podróże, zwłaszcza te na Bałkany. Za każdym razem odkrywam tam coś nowego. Lubię także czytać książki na temat rozwoju osobistego, sensacje i kryminały oraz książki podróżnicze.

Zajęcia prowadzę ciekawie, wybierając różne sposoby nauki języka oraz stosując różne pomoce naukowe tak, aby każdy znalazł coś dla siebie 🙂

Pozdrawiam, Irmina

Weronika Młodzińska

Weronika Młodzińska

lektorka j. angielskiego

Język angielski jest moją pasją, którą uwielbiam dzielić się z innymi. Nie był on nigdy dla mnie przykrym obowiązkiem, ale interesującym szyfrem, który odkrywałam podczas stypendium naukowego w Leweston School w południowej Anglii oraz podczas swoich studiów na szkockim uniwersytecie w Aberdeen.

Miałam okazje szlifować swoją wymowę podczas indywidualnych zajęć z wykładowczynią z Royal Academy of Dramatic Arts i rozwijać swoje umiejętności dydaktyczne podczas udziału w projekcie ‚Reading in Pairs’, gdzie poprzez wspólną lekturę wspomagałam rozwój językowy najmłodszych.

Cenię pracę lektora za ciągły kontakt z moimi Uczniami, którzy często ze względu na swoją niepowtarzalność rozwijają mnie nie mniej niż ja ich.

Wolny czas staram się spędzać aktywnie – biegam, ćwiczę jogę i akrobatykę. Ale nie stronię też od kawałka dobrego sernika, interesującego filmu i karmelowego popcornu.

Moim największym marzeniem jest zostanie poliglotą. Do tego też celu powoli dążę.

Mam nadzieję, że do zobaczenia na zajęciach! Weronika

Anna Malinowska

Anna Malinowska

lektorka j. angielskiego i hiszpańskiego

Pasjonuję się językami obcymi, jestem licencjonowanym filologiem języka hiszpańskiego, całym sercem oddanym także językowi angielskiemu, jak i portugalskiemu. Praca z dziećmi i dla dzieci należy do moich ulubionych. Współpracuję także z instytucjami kultury, wspomagając tworzenie różnych festiwali artystycznych w Poznaniu.

Cieszę się na zajęcia z Wami! Ania

Małgorzata Sarnowska

Małgorzata Sarnowska

lektorka j. francuskiego

Języka francuskiego w szkole językowej GERMAN uczę już od stycznia 2004 roku!
Ukończyłam Kolegium Języków Obcych na UAM w Poznaniu, a następnie studia wyższe magisterskie z zakresu filologii romańskiej na Uniwersytecie Wrocławskim.
Podczas studiów 2 lata uczyłam języka francuskiego w VI LO w Poznaniu, w ramach praktyk. Wolny czas spędzam czytając książki, chętnie sięgam po literaturę francuską, zwłaszcza z XVIII i XIX w.
Wakacje lubię spędzać w krajach francuskojęzycznych – we Francji, Belgii, poznając bliżej kulturę i język.

Francuski nie jest trudny, spróbujcie! Małgosia

Aleksandra Makulska

Aleksandra Makulska

Studentka filologii angielskiej

Jestem studentką filologii angielskiej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza. Od wielu lat jestem zafascynowana językiem angielskim i kulturą krajów anglojęzycznych, nieustannie odkrywam ich różne oblicza. Chciałabym zarazić moją pasją najmłodszych i pokazać, jak ciekawa może być nauka języka.
Oprócz języka angielskiego interesuję się fotografią i podróżami, mam bardzo długą listę miejsc, które marzy mi się zobaczyć w przyszłości, na której północna Szkocja, Nowa Zelandia i Kanada zajmują miejsca specjalne.
Do zobaczenia, Ola

Adrian Ksycki

Adrian Ksycki

Lektor języka angielskiego i metodyk w sj GERMAN

Jestem absolwentem filologii angielskiej UAM w Poznaniu. Mam doświadczenie w nauczaniu w szkołach gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i na uczelniach wyższych. Jestem autorem zindywidualizowanych programów nauczania jak i artykułów w magazynie dla nauczycieli języków obcych THE TEACHER. W 2014 roku wydałem książkę do nauki angielskiego w wyrażeniach dla początkujących.
„Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem” – Konfucjusz
Jestem kreatywny i preferuję różnorodność metod nauczania. Oprócz tego, moją pasją jest sama metodyka, którą wykładam również na Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji. W głównej mierze pracuję w nurcie podejścia leksykalnego, kładąc nacisk na rozbudowanie słownictwa poprzez zwroty i zbitki językowe. Nie oznacza to, że na moich lekcjach brakuje gramatyki, mówienia, czy pisania. Wręcz odwrotnie! Uczę inaczej niż przyzwyczailiście się do tego w szkole.
„Niechaj nauczyciel będzie igłą, a uczeń nicią i ćwiczcie bez ustanku” – Musashi Miyamoto.
Jasne cele, przyjazna atmosfera, inspirowanie, elastyczność myślenia i doświadczanie z uczniem, to podstawa mojego nauczania.
Zapraszam na zajęcia.

Jakub Kaczmarek

Jakub Kaczmarek

Student Mechaniki i Budowy Maszyn na Politechnice Poznańskiej

Studiuję Mechanikę i Budowę Maszyn na Politechnice Poznańskiej. Od zawsze interesowały mnie przedmioty ścisłe. Pracuję jako projektant form wtryskowych.
Gram w tenisa i piłkę nożną. Pasjonuję się astronomią. Moim marzeniem jest zwiedzenie każdego kontynentu.
Na moich zajęciach uczniowie rozwiązują zadania śpiewająco, niektórzy próbują też tańcząc. Zapraszam do odkrywania swoich możliwości!

Jan Pinkowski

Jan Pinkowski

Student energetyki na Politechnice Poznańskiej

Jestem studentem energetyki na Politechnice Poznańskiej. Od zawsze pasjonowały mnie przedmioty ścisłe i staram się dzielić tą pasją z innymi poprzez nauczanie. Przygodę z korepetycjami zacząłem bardzo wcześnie, ponieważ już w szkole podstawowej pomagałem rówieśnikom. Największy nacisk kładę na indywidualne podejście oraz rzeczywiste zrozumienie omawianych zagadnień

Interesuję się astronomią oraz fizyką, w wolnym czasie czytam książki popularno-naukowe oraz gram na pianinie.

Matematyka wcale nie musi być trudna i żmudna, przyjdź do mnie na zajęcia i przekonaj się sam(a) ! 😊

Arkadiusz Bednarczyk

Arkadiusz Bednarczyk

lektor j. japońskiego