Kadra

Joanna Skórska

Joanna Skórska

Dyrektor Szkoły i lektorka j. niemieckiego

Ukończyłam Kolegium Języków Obcych na UAM w Poznaniu, potem studiowałam socjologię. Uczę j. niemieckiego j. polskiego obcokrajowców. Uwielbiam moją pracę, bo mam możliwość realizowania moich pomysłów, a kontakty z ludźmi dają mi dużo satysfakcji. Staram się dopasować do każdego Słuchacza taką metodę nauczania, aby przyswajanie języka było przyjemnością i radością. Jestem przekonana, że wszyscy moi uczniowie świetnie radzą sobie w świecie, posługując się j. niemieckim. Na zajęciach nie tylko uczę języka, ale również przekazuję praktyczne informacje na temat Niemiec i krajów niemieckojęzycznych.

Uczę w firmach MEWA Textil-Service Sp. z o.o. i ABC Automotive Poland Sp. z o.o. a wcześniej uczyłam w Izbie Skarbowej w Poznaniu, Grupie Cermag Poznań Sp. z o.o. Sp.K., oraz w Minimalu, Artur Andersen (obecnie Ernst&Young) i Reemtsma, Eltel Networks S.A. oraz na UAM nauczałam studentów j. polskiego.

Uwielbiam podróżować i poznawać świat, moim marzeniem jest wyjazd do Japonii. Lubię też jeździć na rowerze, pływać i tańczyć. Nie oglądam telewizji, bo ciekawy świat odkrywam w książkach.

Widzimy się na zajęciach! Joanna

Aleksandra Kozłowska

Aleksandra Kozłowska

manager szkoły i szefowa sekretariatu

Jestem absolwentką kierunku politologia, ze specjalnością administracja samorządowa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza oraz stosunków międzynarodowych, ze specjalnością gospodarka światowa i biznes międzynarodowy, również na UAM. Obecnie studiuję kierunek- pedagogika, specjalność edukacja elementarna i język angielski – nauczycielskie studia dwuprzedmiotowe. Moją pasją są podróże- te małe i duże. Uwielbiam poznawać nowe kultury i miejsca. Staram się być zawsze otwarta i pomocna względem innych ludzi, a także zgłębiać wszelkie tajniki, jak zarazić najmłodszych uczniów chęcią do nauki języka angielskiego!

W szkole GERMAN pracuję już trzeci rok i znam Was wszystkich doskonale, mam niezwykłą przyjemność towarzyszyć Wam przed Waszymi zajęciami i kiedy zostajecie po nich na pogawędkę.

See you, Ola

Wioleta Sobocińska

Wioleta Sobocińska

lektorka j. angielskiego

Moje wyksztalcenie to filolog języka angielskiego z przygotowaniem pedagogicznym. W szkole językowej German pracuję od 2010 roku. W trakcie mojej przygody z tą szkołą poznałam i poznaję niesamowite osoby, które sprawiły i sprawiają, że czuję ogromną satysfakcję z tego co robię. Nauczanie jest moja wielką pasją, a sukcesy moich podopiecznych motywują mnie do bardziej wytężonej pracy. Jestem nauczycielem, który nie bazuje na podręcznikach tylko pracuję na swoim programie nauczania. Tworząc ten program mam na uwadze przede wszystkim najważniejszy aspekt języka obcego jakim jest mówienie. Komunikacja to motto mojej pracy. Nie oznacza to, że na moich zajęciach brakuje gramatyki, czytania, słuchania, pisania czy gier językowych – wręcz przeciwnie, każdy element składa się na bardzo dobrą znajomość języka angielskiego, który de facto pojawia się niemalże na każdym kroku naszego życia.

Zapraszam na moje zajęcia! Wioleta

Małgorzata Mikulicz

Małgorzata Mikulicz

lektorka j. angielskiego

Ukończyłam filologię angielską na UAM w Poznaniu. Posługuję się językiem brytyjskim. Prowadzę zajęcia z języka ogólnego na wszystkich poziomach zaawansowania. Specjalizuję się w języku biznesowym. Mam również doświadczenie w prowadzeniu zajęć i tłumaczeniach języka medycznego.

Prowadząc zajęcia koncentruję się nie tylko na nauczaniu języka. Staram się zainteresować słuchaczy anglosaską kulturą i historią. Sądzę, że ten kontekst kulturowo-historyczny ułatwia uczenie się, zapamiętywanie nowych słówek i struktur gramatycznych. Dzięki temu zajęcia stają się ciekawsze i poszerzają wiedzę Słuchaczy.

Każdego Słuchacza traktuję indywidualnie, oceniając jego możliwości przyswajania języka. Sposób prowadzenia zajęć dostosowuję do potrzeb Słuchaczy, dzięki czemu zajęcia są bardziej efektywne, spełniają ich oczekiwania.

Wychodzę z założenia, że na moich zajęciach ma być ciekawie i swobodnie. Taka atmosfera bardziej sprzyja nauce.

Lubię swoją pracę. Mogę śmiało stwierdzić, że postępy w nauce moich Słuchaczy dają mi tyle samo satysfakcji co im. Mam nadzieję, że swoim entuzjazmem zaszczepiam im chęć do dalszego obcowania z językiem.

Bardzo lubię podróżować, poznawać nowe kultury, ludzi, smaki. Każdą wolną chwilę spędzam z książką. Lubię dobre kino, filmy przyrodnicze. Kocham muzykę.

Do zobaczenia na zajęciach! Małgosia

Irmina Małecka

Irmina Małecka

lektorka j. angielskiego

Ukończyłam filologię serbską Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz filologię angielską w Wyższej Szkole Języków Obcych w Poznaniu. Cały czas poszerzam horyzonty i nabywam nowe umiejętności. W przyszłości chciałabym mówić dobrze po hiszpańsku.

Uwielbiam uczyć. Posiadam wieloletnie doświadczenie w nauczaniu młodzieży oraz dorosłych. Moją pasją są podróże, zwłaszcza te na Bałkany. Za każdym razem odkrywam tam coś nowego. Lubię także czytać książki na temat rozwoju osobistego, sensacje i kryminały oraz książki podróżnicze.

Zajęcia prowadzę ciekawie, wybierając różne sposoby nauki języka oraz stosując różne pomoce naukowe tak, aby każdy znalazł coś dla siebie 🙂

Pozdrawiam, Irmina

Weronika Młodzińska

Weronika Młodzińska

lektorka j. angielskiego

Język angielski jest moją pasją, którą uwielbiam dzielić się z innymi. Nie był on nigdy dla mnie przykrym obowiązkiem, ale interesującym szyfrem, który odkrywałam podczas stypendium naukowego w Leweston School w południowej Anglii oraz podczas swoich studiów na szkockim uniwersytecie w Aberdeen.

Miałam okazje szlifować swoją wymowę podczas indywidualnych zajęć z wykładowczynią z Royal Academy of Dramatic Arts i rozwijać swoje umiejętności dydaktyczne podczas udziału w projekcie ‚Reading in Pairs’, gdzie poprzez wspólną lekturę wspomagałam rozwój językowy najmłodszych.

Cenię pracę lektora za ciągły kontakt z moimi Uczniami, którzy często ze względu na swoją niepowtarzalność rozwijają mnie nie mniej niż ja ich.

Wolny czas staram się spędzać aktywnie – biegam, ćwiczę jogę i akrobatykę. Ale nie stronię też od kawałka dobrego sernika, interesującego filmu i karmelowego popcornu.

Moim największym marzeniem jest zostanie poliglotą. Do tego też celu powoli dążę.

Mam nadzieję, że do zobaczenia na zajęciach! Weronika

Anna Malinowska

Anna Malinowska

lektorka j. angielskiego i hiszpańskiego

Pasjonuję się językami obcymi, jestem licencjonowanym filologiem języka hiszpańskiego, całym sercem oddanym także językowi angielskiemu, jak i portugalskiemu. Praca z dziećmi i dla dzieci należy do moich ulubionych. Współpracuję także z instytucjami kultury, wspomagając tworzenie różnych festiwali artystycznych w Poznaniu.

Cieszę się na zajęcia z Wami! Ania

Małgorzata Sarnowska

Małgorzata Sarnowska

lektorka j. francuskiego

Języka francuskiego w szkole językowej GERMAN uczę już od stycznia 2004 roku!
Ukończyłam Kolegium Języków Obcych na UAM w Poznaniu, a następnie studia wyższe magisterskie z zakresu filologii romańskiej na Uniwersytecie Wrocławskim.
Podczas studiów 2 lata uczyłam języka francuskiego w VI LO w Poznaniu, w ramach praktyk. Wolny czas spędzam czytając książki, chętnie sięgam po literaturę francuską, zwłaszcza z XVIII i XIX w.
Wakacje lubię spędzać w krajach francuskojęzycznych – we Francji, Belgii, poznając bliżej kulturę i język.

Francuski nie jest trudny, spróbujcie! Małgosia

Bartosz Lulka

Bartosz Lulka

lektor j. japońskiego

Jestem studentem japonistyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. We wrześniu 2017r. wróciłem z 10-miesięcznego stażu w Japonii (w Hakone), podczas którego szlifowałem moje umiejętności językowe. Dzięki temu podczas zajęć jestem w stanie przekazać wiele informacji praktycznych oraz wplatam w nie informacje o kulturze i zwyczajach Japończyków. Uważam, iż znajomość otoczki kulturowej jest niezbędna do płynnej komunikacji z mieszkańcami Kraju Kwitnącej Wiśni.

Korzystam z nowoczesnych i sprawdzonych sposobów nauki japońskiego, bez których nie przetrwałbym na wymagających studiach. Szybkość nauki dopasowuję do zaangażowania ucznia.

Jestem również aktualnym prezesem koła naukowego UAM – Japonica Creativa, odpowiedzialnego za wiele wydarzeń promujących kulturę japońską w Poznaniu i nie tylko.

Lubię oglądać ciekawe anime, uprawiam regularnie sporty, interesuję się astronomią i astronautyką. Uczę się również j. chińskiego.

よろしくお願いします。
バルトシュ・ルルカ