baner logo1

Joanna Skórska

joanna-skorskaDyrektor Szkoły i lektroka j. niemieckiego

Ukończyłam Kolegium Języków Obcych na UAM w Poznaniu, potem studiowałam socjologię. Uczę j. niemieckiego j. polskiego obcokrajowców. Bardzo lubię swoją pracę, mam możliwość realizowania moich pomysłów, a kontakty z ludźmi dają mi dużo satysfakcji. Mam również nadzieję, że wszyscy moi pilni i mniej pilni uczniowie są zadowoleni z zajęć i znajomości języka, a przede wszystkim, że mogą dzięki temu radzić sobie w świecie.

Uczyłam w firmach: Izba Skarbowa, Grupa Cermag Poznań spółka z o.o. Sp.K., wcześniej w Minimalu, Artur Andersen (obecnie Ernst&Young) i Reemtsma, Eltel Networks S.A. oraz na UAM nauczałam studentów j. polskiego.

Uwielbiam podróżować i poznawać świat, moim marzeniem jest wyjazd do Japonii. Lubię też jeździć na rowerze, pływać i tańczyć. Właśnie uczę się tańczyć tango i obmyślam kolejne wycieczki :)

 140

Aleksandra Kozłowska

Szefowa sekretariatu

olaJestem absolwentką kierunku politologia, ze specjalnością administracja samorządowa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Obecnie studiuję także stosunki międzynarodowe, ze specjalnością gospodarka światowa i biznes międzynarodowy, również na UAM. Moje pasje to zdecydowanie muzyka i śpiew. Jednak tę największą są podróże, ta małe i duże. Uwielbiam poznawać nowe kultury i miejsca. Staram się być zawsze otwarta i pomocna względem innych ludzi.

M

Arkadiusz Bednarczyk

arek foto

Lektor j. japońskiego

Cześć!

Studiuję japonistykę na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Posiadam certyfikat znajomości języka japońskiego na poziomie N2. Poza tym udzielam się w różnych projektach związanych z Japonią. Jestem członkiem japońskiej grupy tanecznej Sakuramai od 2013 r., kiedy powstała sekcja w Poznaniu. Ponadto współtworzę jako redaktor pierwszy internetowy dziennik o Japonii w Polsce "Japonia-online" od czasu jego powstania. Piszę artykuły, recenzje i zdarzają się również wywiady związane z Krajem Kwitnącej Wiśni. Czasem pojawiam się na różnych wydarzeniach związanych z Japonią, więc być może już się kiedyś spotkaliśmy. Co więcej, prowadzę kanał na YouTube, na którym udzielam mini-lekcji japońskiego oraz fanpage na Facebook'u - Notatki Carlosa z nauką języka i ciekawostkami dotyczącymi Japonii.

Pozdrawiam,
Arkadiusz Bednarczyk

Małgorzata Mikulicz

malgorzata-mikulicz-1Lektorka j. angielskiego

Ukończyłam filologię angielską na UAM w Poznaniu. Uczę różne grupy wiekowe, na różnych poziomach zaawansowania.
Staram się, aby moje zajęcia nie ograniczały się tylko do poznawania języka angielskiego, ale również do zapoznania się z kulturą anglosaską. Myślę, że dzięki temu spotkania stają się ciekawsze, poszerzają horyzonty i ułatwiają naukę języka angielskiego.
Uważam, że każdy uczeń, bez względu na wiek, ma swój "zegar biologiczny", przyswaja wiedzę w swoim tempie. Dlatego na zajęciach podchodzę do uczniów indywidualnie, aby każdy czuł się swobodnie, kierował się swoją motywacją i czerpał radość z naszych spotkań. Lubię podróżować, poznawać ludzi, ich kulturę, smaki, muzykę. Każdą wolną chwilę spędzam z książką. Lubię filmy przyrodnicze. Kocham taniec. Najbliższe mojemu sercu jest flamenco.
Nie wyobrażam sobie życia bez muzyki. W końcu to dzięki fascynacji muzyką "The Beatles" rozpoczęłam przygodę z językiem angielskim, która trwa do dziś.
Każda motywacja do nauki języka jest dobra.

Irmina Małecka

irmina-maleckaLektorka j. angielskiego i serbskiego

Witam wszystkich,
ukończyłam filologię serbską i angielską na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Cały czas poszerzam horyzonty i nabywam nowe umiejętności - obecnie jest to język hiszpański. W przyszłości chciałabym nauczyć się także chińskiego.
Uwielbiam uczyć, zarówno dzieci, jak i dorosłych. We wrześniu 2011 roku odbyłam praktykę w jednym z lubońskich gimnazjów. Moją pasją są podróże, zwłaszcza te na Bałkany. Za każdym razem odkrywam tam coś nowego. Lubię także czytać książki, szczególnie sensacje i kryminały.
Zajęcia staram się prowadzić ciekawie, stosując różne pomoce naukowe, interesujące teksty oraz różne metody nauki języka tak, aby każdy znalazł coś dla siebie :)

Wioleta Sobocińska

wioleta-zukowskaLektorka j. angielskiego

Jestem filologiem języka angielskiego z przygotowaniem pedagogicznym.
Ukończyłam również specjalizację, która daje mi prawo do nauczania języka polskiego w klasach podstawowych i gimnazjalnych. Skończyłam również kierunek komunikacja i zarządzanie zasobami informacji z językiem angielskim na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Dlaczego uczę języka angielskiego? Przede wszystkim dlatego, iż znajduję w tym co robię ogromną radość. Język angielski jest w dzisiejszych czasach językiem podstawowym i uniwersalnym, pozwala poszerzać horyzonty i daje bardzo dużo nowych możliwości. Znając ten język żadne nowe miejsce nie będzie dla nas przeszkodą, gdyż niemalże wszędzie znajdzie się ktoś z kim będziemy mogli w tym języku się porozumieć. Z tego właśnie powodu pomoc w nauce tego języka jest głównym celem i motywacją mojej pracy.

W wolnych chwilach znajduję ukojenie przy twórczości mojego ogromnego idola jakim jest Elvis Presley. Jestem osobą otwartą na świat i nowe kontakty, uwielbiam podróżować i zwyczajnie cieszyć się życiem.

Uczę dzieci przedszkolne, szkolne, młodzież oraz osoby dorosłe.

 

Małgorzata Sarnowska

malgorzata-sarnowskaLektorka j. francuskiego

Nazywam się Małgosia Sarnowska. Od stycznia 2004 roku uczę języka francuskiego w szkole językowej GERMAN.
Ukończyłam Kolegium Języków Obcych na UAM w Poznaniu, a następnie studia wyższe magisterskie z zakresu filologii romańskiej na Uniwersytecie Wrocławskim.
Podczas studiów 2 lata uczyłam języka francuskiego w VI LO w Poznaniu, w ramach praktyk. Obecnie pracuje w przedszkolu.
Wolny czas spędzam czytając książki, chętnie sięgam po literaturę francuską, zwłaszcza z XVIII i XIX w.
Wakacje lubię spędzać w krajach francuskojęzycznych – we Francji, Belgii, poznając bliżej kulturę i język.

Copyright (c) 2016 szkoła językowa GERMAN. All rights reserved.